Veckoauktion den 28 augusti 2006

  • Order by

  • 3225 Matta
    orientalisk, Pakistan, 185x120
    Sold: SEK 350

    Sold den 28 augusti 2006
  • 3522 Matta
    orientalisk, Semi-antik Hamadan, 120x195 (slitage)
    Sold: SEK 1400

    Sold den 4 september 2006
  • 1524 Matta
    orientalisk, Sparta, semiantik. 1930-40-tal. 550x360
    Stopped

    28 augusti at 16:00
  • 3308 Skåp
    Gust.stil, längd: 125, djup: 46, höjd: 166
    Sold: SEK 1100

    Sold den 28 augusti 2006
  • 1111 Skåp
    Sold: SEK 700

    Sold den 21 augusti 2006
  • 3445 Skåp
    Karl Johan, Mahogny, längd: 73, djup: 44, höjd: 100
    Sold: SEK 1000

    Sold den 4 september 2006
  • 3424 Skåp
    Kina, längd: 45, djup: 40, höjd: 110 (nyprod.)
    Sold: SEK 1200

    Sold den 4 september 2006
  • 3448 Skåp
    med lådor, Kj, längd: 87, djup: 38, höjd: 179
    Sold: SEK 2500

    Sold den 4 september 2006
  • 3425 Skåp
    Tibetstil, längd: 65, djup: 39, höjd: 60
    Sold: SEK 1500

    Sold den 4 september 2006
  • 3008 VASE
    Gunnar Nylund, Chamotte, höjd: 22
    Stopped

    28 augusti at 16:00
  • 3263 VASE
    Ilse Claesson, Rörstrand, Funkis, höjd: 20
    Sold: SEK 750

    Sold den 28 augusti 2006
  • 2062 VASE
    keramik, Bornholm., höjd: 30
    Sold: SEK 300

    Sold den 4 september 2006
  • 3429 VASE
    Konstglas, Kosta Boda, höjd: 29
    Sold: SEK 600

    Sold den 4 september 2006
  • 3578 VASE
    Kunglig dansk, höjd: 14
    Sold: SEK 250

    Sold den 4 september 2006
  • 3454 VASE
    signerad, mansansikte, höjd: 28, glaserad
    Sold: SEK 100

    Sold den 4 september 2006
  • 3003 Vaser
    2 st. keramik, 23 + 13
    Sold: SEK 200

    Sold den 28 augusti 2006
  • 3391 Vaser
    3 st, Bla Saxbo & Gunnar Nylund, höjd: 9-14
    Sold: SEK 650

    Sold den 28 augusti 2006
  • 1500 Vaser
    4 st bla. Rosenthal Rörstrand Arabia
    Sold: SEK 100

    Sold den 28 augusti 2006